IV. TÜRK DÜNYASI YAZ OKULU
4. TÜRK DÜNYASI YAZ OKULU

4. TÜRK DÜNYASI YAZ OKULU

Uluslararası İlişkiler

+ 5-30 Ağustos 2024

+ 28 Farklı Seminer

+ Kredi Kartına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı

☑ TESAM Onaylı Sertifika

490,00₺


Eğitim İçeriği


Türk Dünyası Eğitim Programı kapsamında, Türk kavramının kökenlerinden başlanarak Türk Dünyası'nda kültürel değerler, ekonomik ve toplumsal yapı gibi konular ele alınacaktır. Ayrıca, Orta Asya’dan batıya olan göçler detaylı bir şekilde incelenecek ve bu göçlerin tarihi ve günümüz üzerindeki etkileri değerlendirilecektir. Türk devletleri ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler kapsamlı bir şekilde analiz edilecek ve Türk Birliği’nin bölgesel düzene olan katkıları ile gelecekte yaşanabilecek olası senaryolar tartışılacaktır.

Online Yaz Okulu programının yürütülmesinde Google Drive, G-Mail ve Zoom gibi dijital platformların kullanımı zorunludur. Katılımcılar ve sorumlular arasındaki iletişim e-posta ve WhatsApp üzerinden sağlanacak, herhangi bir uzlaşmazlık durumunda yazılı metinler esas alınarak değerlendirme yapılacaktır.

Program, katılımcıların Türk Dünyası alanındaki çalışmalar hakkında temel bilgi gereksinimlerini karşılamayı ve akademik araştırma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar, program süresince Türk Dünyası ile ilgili çeşitli konular ve örnek vakaları, hem yerli hem de yurtdışı orijinli açık kaynaklar kullanarak öğreneceklerdir.

Bu kapsamlı program, katılımcıların Türk Dünyası hakkında derinlemesine bilgi edinmelerine olanak tanıyacak ve akademik kariyerlerinde önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Program sonunda katılımcılara TESAM tarafından onaylı başarı sertifikası verilecektir. Başarı sertifikası almak için programların en az %80'ine (en az 22 derse) katılım şartı aranmaktadır. Bu sertifika, katılımcıların programa aktif katılım gösterdiğini ve başarıyla tamamladığını belgelemektedir.


Nasıl Kayıt Olurum


Eğitime kayıt olmak için yukarıda yer alan sepete ekle butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ardından site sizi kayıt ve ödeme kısmına yönlendirecektir.

Kaydınızı ve ödemenizi tamamladıktan sonra eğitim başlamadan önce sizler ile iletişime geçilecektir.

Başvuru formunda yer alan telefon numarası, Gmail adresi, adres ve TC Kimlik Numarası bilgileri eksiksiz ve doğru olarak belirtilmelidir.

Kimler İçin?
TESAM tarafından düzenlenen Yaz Okulu Programı Türk Dünyası'na ilgi duyan lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren veya mezun olan kişilere yöneliktir. Ayrıca, Türk Dünyası çalışmalarına ilgi duyan araştırmacılar ve akademisyenler de bu programa katılabilirler. Program kapsamında, katılımcıların akademik bilgi birikimlerini artırmaları ve Türk Dünyası ile ilgili konularda derinlemesine bilgi edinmeleri amaçlamaktadır.
Programa katılmak isteyenlerin Türk Dünyası’na dair araştırma ve çalışma yapma isteği taşıması, bu alanda akademik veya profesyonel bir kariyer hedeflemesi beklenmektedir. Ayrıca, farklı disiplinlerden gelen katılımcılar program sonunda Türk Dünyası üzerine zengin bir bakış açısına sahip olarak ayrılacaklardır. Ayrıca Yaz Okulumuz, katılımcıların bilgi ve deneyim paylaşımı yapmalarına olanak tanıyarak, alanda yeni işbirliklerinin ve akademik ağların kurulmasına da zemin hazırlayacaktır.
Bu program, sadece akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen öğrenciler ve araştırmacılar için değil, aynı zamanda Türk Dünyası’na ilgi duyan ve bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen herkes için bir fırsat sunmaktadır. Katılımcılar, program sonunda elde edecekleri bilgiler ve sertifika ile kariyerlerinde önemli bir adım atacaklardır.
Süre

Program günleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma günü olarak planlanmaktadır.

Ders Saatleri 19.00-22.00 saatleri arasında 3 farklı ders yapılacaktır.

Ders Dönemi– 30+ Saat / 4 Hafta

(Her ders 50 dakika olarak planlanmaktadır.)
Ders günleri eğitmen hocalarımızın programına göre şekillenmekte ve değişiklik gösterebilmektedir. Mümkün olduğunca dersler planlanan gün ve saatte yapılmaya özen gösterilecektir. 
(*Dersler Zoom programından işlenmektedir.)
(**Materyaller ve ders detayları satın alımdan sonra eğitim portalına giriş yapıldığında gözükmektedir. Ders linkleri için eğitim öncesinde Whatsapp grubu kurularak link paylaşımları yapılmaktadır.)
EğitmenlerSertifika
TESAM tarafından hazırlanacak olan 4. Türk Dünyası Yaz Okulu Sertifika Programının katılımcılarına TESAM onaylı olacak şekilde Türkçe ve İngilizce başarı sertifikası verilecektir.
Katılımcılar eğitim sonunda % 80 devam koşulunu sağlamaları koşulu ile bu başarı sertifikasını alabilecektir.

Genel
1 + 5-30 Ağustos 2024
2 + 28 Farklı Seminer
3 + Kredi Kartına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı
4 ☑ TESAM Onaylı Sertifika
ABOUT INSTRUCTOR
img

John Doe

Android Developer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In a facilisis nulla. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vivamus quis neque consectetur...

GÜVENLİK ÇALIŞMALARI SERİSİ

GÜVENLİK ÇALIŞMALARI SERİSİ

490,00₺

Eğitim İçeriğiProgram sonunda katılımcılara, başarılarını ve katılımlarını belgeleyen sertifika sunu..

TEMEL AKADEMİK YAZIM BECERİLERİ EĞİTİMİ

TEMEL AKADEMİK YAZIM BECERİLERİ EĞİTİMİ

400,00₺

Eğitim İçeriğiProgram sonunda katılımcılara, başarılarını ve katılımlarını belgeleyen sertifika sunu..

TEMEL DÜZEY OSMANLI TÜRKÇESİ EĞİTİMİ

TEMEL DÜZEY OSMANLI TÜRKÇESİ EĞİTİMİ

450,00₺

Eğitim İçeriğiProgram sonunda katılımcılara, başarılarını ve katılımlarını belgeleyen sertifika sunu..

I. HARİCİYE AKADEMİSİ

I. HARİCİYE AKADEMİSİ

490,00₺

Eğitim İçeriğiProgram sonunda katılımcılara, başarılarını ve katılımlarını belgeleyen sertifika sunu..

Etiketler: Tarih, Türk, Türk Dünyası, Türkiye, Asya, Orta Asya