İSTİHBARAT EĞİTİM AKADEMİSİ
İSTİHBARAT EĞİTİM AKADEMİSİ

İSTİHBARAT EĞİTİM AKADEMİSİ

Uluslararası İlişkiler

+ Başlangıç Tarihi: 17 Şubat 2024

+ Yüz yüze Eğitim (Sınırlı Katılımcı)

+ 1 GÜN

+ Kredi Kartına Peşin Fiyatına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı

☑ TESAM Onaylı Katılım Sertifikası

1.000,00₺


Eğitim İçeriği


Programımız TESAM tarafından düzenlenmektedir ve program sonunda katılımcılara TESAM onaylı sertifika verilecektir. 


İstihbaratın ana kaynağı olan bilginin elde edilmesinde izlenen haher toplama yöntemlerini, çeşitleri, HUMINT, OSINT ve sosyal medya istihbaratını ve toplanan haberin istihbarat çarkı içerisinde sürecinde analiz görevini yapan analizciyi, istihbarat ekolleri, terörle mücadelede istihbaratın yeri, karşı istihbarat faaliyetleri üzerinde durulacak ve vaka analizleri yapılacaktır.

Bu program, katılımcılara istihbaratın tanımı ve kapsamı hakkında derinlemesine bir anlayış kazandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, istihbaratın önemini vurgulayacak ve katılımcıları farklı istihbarat yöntemleri ve amaçları konusunda bilgilendirecektir.

Eğitim içeriğimiz, yerli ve yurtdışı orijinli açık kaynaklar kullanılarak özenle hazırlanmıştır. Güncel ve etkileyici örnek vakalarla desteklenen programımız, katılımcılara gerçek dünya senaryolarıyla başa çıkma becerisi kazandırmayı hedeflemektedir. Bu eğitimle, güvenlik ve istihbarat alanında bilgi ve becerilerinizi güçlendirecek, kariyerinizde önemli bir adım atacaksınız. 


Eğitmenler


Doç. Dr. Ali Burak DARICILI

2000-2014 yılları arasında Başbakanlık’ta İstihbarat ve Güvenlik konularında “Meslek Memuru” olarak yurtiçi ve yurtdışında görev yaptı. Daha sonra akademik çalışmalarına yoğunlaşarak, özellikle “Siber Güvenlik, İstihbarat, Güncel Türk Dış Politika Meseleleri ve Terör” konularında akademik çalışmalar gerçekleştirdi.

Bursa Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kimler İçin?

Eğitimin hedef kitlesi, Uluslararası ilişkiler ve güvenlik alanında çalışan uzmanlar, dış politika üzerine çalışma yapan uzmanlar, akademisyen, doktora, yüksek lisans ve lisans öğrencileri, belirtilen amaçlar doğrultusunda eğitime ihtiyaç duyan ve/veya sertifika programının gerekliliklerini yerine getirerek ilgili sınavı başardığı taktirde İstihbarat Çalışmaları Sertifikasını almak isteyen her sektörden ve meslekten kişiler olacaktır.
Eğitime katılan her adaydan kimlik doğrulaması talep edilecektir.
Konum

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No: 111/8 Kat: 2 TESAM

Süre

1 GÜN 
17 Şubat Cumartesi 11:00-16:00 
(*Dersler yüz yüze yapılacaktır.)
(*Ders aralarında 10 dakikalık mola verilecektir. 13.00-14.00 arası öğle arası verilecektir.)
Eğitmenler                                                                                                                                  
Sertifika
TESAM tarafından hazırlanacak olan İstihbarat Eğitim Akademisi Workshop Sertifika Programının katılımcılarına TESAM onaylı olacak şekilde İngilizce veya Türkçe olmak üzere bir sertifika verilecektir.
Katılımcılar eğitim sonuna kadar % 70 devam koşulunu sağlamaları gerekmektedir.
Genel
1 + Başlangıç Tarihi: 17 Şubat 2024
2 + Yüz yüze Eğitim (Sınırlı Katılımcı)
3 + 1 GÜN
4 + Kredi Kartına Peşin Fiyatına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı
5 ☑ TESAM Onaylı Katılım Sertifikası
ABOUT INSTRUCTOR
img

John Doe

Android Developer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In a facilisis nulla. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vivamus quis neque consectetur...

Etiketler: İstihbarat, İstihbarat Servisleri, Yabancı İstihbarat Servisleri, MI6, KGB, MOSSAD, CIA, BND, MSS