TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ
TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ- SERTİFİKALI

TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ- SERTİFİKALI

Kişisel Gelişim

+ Video Eğitim

+ Dijital Ders Materyalleri

+ Üniversite Onaylı Sertifika

+ Kredi Kartına Peşin Fiyatına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı

500,00₺TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ - ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKALI
Eğitim İçeriği

Dünya üzerinde milyonlarca bulunan işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamak, onlarla anlaşmak ister misiniz? İşaret Dili Eğitimi sayesinde işitme engelli bireyler ile temel düzeyde anlaşabileceksiniz.

 

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatanadaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son zamanlarda artıyor. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç da artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır.

 

İşitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla kullandıkları el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan görsel bir dildir. Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili bölgelere ve ülkelere göre farklılık göstermektedir. Biz size Türkiye’deki ulusal işaret dilini öğrenmeniz için temel bilgiler bilgileri vermeyi amaçlıyoruz.

İşaret dili işitme engelli olmayanlar ile işitme engelli olanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir.

 

İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir. Bu online eğitim programı işaret dilini öncelikle iş dünyasından başlamak üzere toplumun tüm kesimlerine öğretmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim paketi kapsamında, Video Eğitimler, Dijital Materyaller ve Üniversiteden sertifikanın edinilmesi adına sürekli açık bir online sınav bulunmaktadır.

 

Eğitmen

Alanında uzman işaret dili eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Kimler İçin?

İşaret dili eğitimi, işitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını arttırmak isteyen tüm bireyler bu eğitime katılabilirler.

Süre
Video içeriklerine süresiz erişim imkanı sağlanmaktadır.
Neler Öğreneceksiniz?

1)     Alfabe

2)     Aile ve Çevresi

3)     Vücudumuz ve Sağlık

4)     Ev ve Ev Eşyaları

5)     Yiyecek ve İçecekler

6)     Giyecek ve Takılar

7)     Duygular

8)     Zaman ve Dilimleri

9)     Haftanın Günleri, Aylar, Mevsimler

10)  Okul ve Eğitim

11)  Taşıtlar ve Trafik

12)  Bitkiler ve Hayvanlar

13)  Isıtma Araçları ve Yakacaklar

14)  El Takımları ve Makinalar

15)  Meslekler

16)  Renkler

17)  Müzik ve Müzik Aletleri

18)  Spor ve Spor Kulüpleri

19)  Yönler, Hava ve Coğrafi Terimler

20)  İsimler, Zıt Anlamlılar, Fiiller, Sıfatlar

21)  Deyimler

Sertifika
TESAM tarafından hazırlanacak olan Sertifika Programının katılımcılarına TESAM ve Üniversite onaylı olacak şekilde İngilizce veya Türkçe olmak üzere bir sertifika verilecektir.
Katılımcılar eğitim sonunda % 80 devam koşulunu sağlamaları ve eğitim sonunda yapılacak sınavdan %80 başarı elde etmeleri koşulu ile bu başarı sertifikasını alabilecektir. 

Genel
1 + Video Eğitim
2 + Dijital Ders Materyalleri
3 + Üniversite Onaylı Sertifika
4 + Kredi Kartına Peşin Fiyatına 2,3 ve 6 Taksit İmkanı
ABOUT INSTRUCTOR
img

John Doe

Android Developer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In a facilisis nulla. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vivamus quis neque consectetur...