DENEME

DENEME

İletişim ve Tasarım

0,00₺Ses tonunuz ve konuşmanızla insanları etkileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Diksiyon Kursu ile kendinizi daha iyi ifade etmeyi, sözcükleri doğru şekilde söylemeyi öğrenirsiniz. Başarılı bir iletişim için etkin bir diksiyon; günlük hayatta da profesyonel hayatta da gerekli. Konuşmanızla hem insanları etkileyin hem de kendinize olan güveninizi tazeleyin!

Diksiyon eğitimi başkalarıyla etkileşim kurarken onları etkilemenizi sağlar. Diksiyon eğitimi alarak konuştuğunuz kişileri etkileyebilir ve size güvenmelerini sağlayabilirsiniz. İnsanlar sesinizden size güvenip güvenmeyeceğini belirlerler. Ses tonunuz karşınızdaki kişiye güven vermede önemli bir rol oynar.

Herkes iyi bir diksiyona sahip olmak ister. Eğer etkili iletişim tekniklerini bilirseniz iyi bir diksiyonla karşınızdaki kişiyi etkilemek mümkün olabilir. Bir iş görüşmesine gittiğinizi düşünün. İşe kabul edilebilmek için kendinizi iyi tanıtmanız gerekir.

Çok güçlü özellikleriniz olabilir. İyi bir eğitim almış olabilirsiniz. Ama bunu güçlü bir diksiyon ve ses tonuyla ifade edemediğinizde akılda kalan tek şey "konuşmayı bilmiyor" olur. Güçlü bir diksiyonunuz varsa konuşma sırasında öne çıkarsınız.

Diksiyon eğitimi ile zengin bir ses tonuna sahip olursunuz ve konuştuğunuz kişiler olumlu tepkiler vermek zorunda kalır.

Diksiyon nedir? Ne demek?

Diksiyon, bir konuşmacı veya yazar tarafından yapılan kelime seçimidir. Kelime dağarcığı düzeyi, söz dizimi ve telaffuz gibi özellikleri içerir. "Diksiyon" kelimesi Latince "söylemek" anlamına gelen kelimeden gelmektedir. Bir yazarın diksiyonu, dinleyici kitlesine ve amacına bağlı olarak resmi, gayri resmi veya bunların arasında bir yerde olabilir.

Resmi diksiyon tipik olarak daha kesin ve zorludur, genel bir kitle tarafından anlaşılması muhtemel olmayan terimler kullanır. Genellikle akademik ve bilimsel yazılarda kullanılır. Buna karşılık, gayri resmi diksiyon daha yaygın sözcükler ve ifadeler kullanır ve genellikle daha konuşma tonundadır.

Bağlama bağlı olarak, her iki diksiyon türü de uygun olabilir. Örneğin, bir öğrenci sınıf için bir kompozisyon yazarken resmi diksiyon kullanabilir, ancak arkadaşlarıyla mesajlaşırken gayri resmi diksiyona geçebilir. Diksiyon ayrıca lehçeye, bölgeye ve kültürel geçmişe göre de değişebilir. Türkiye'nin batısından gelen biri doğusundan gelen birinden farklı kelimeler kullanabilir ve Güney'den gelen biri Kuzey'den gelen birinden farklı kelimeler kullanabilir.

Bir sunum yaptığınızı düşünün. Günlerce hazırlandınız ve konuya fazlasıyla hakimsiniz. Dinleyenler hazır bir şekilde anlatacaklarınızı merak ediyor. Ama ses tonunu ayarlayamadığınız için vurgulamanız gereken yerler çok zayıf kalıyor. Ve dinleyenler asıl anlatmak istediğiniz şeyi sunumun sonunda size soruyorlar.

Karşınızdaki kişiyi etkilemek için ve onların sizin hakkınızda iyi bir izlenim bırakabilmenizi sağlamak için çok fazla vaktiniz yok. Bu sebeple diksiyon kursuna katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diksiyon eğitimi nedir?

Diksiyon eğitimi ses tonu ve diğer diksiyon tekniklerini kullanarak karşımızdaki kişiyi etkilemek için hazırlanmıştır. Öğrenciler diksiyon kursuna katılarak sesini nasıl kullanabileceğini öğrenecek ve eğitim sonrasında iletişim kabiliyetlerinde iyileşme sağlayacaktır.

Diksiyon kursu ile kariyer yaşamınızda yapmanız gereken ilk şeyi aradan çıkarmış olacaksınız.

Diksiyon ve etkili konuşma eğitimine kimler katılmalı?

  • Sunum yapanlar,

  • Öğretmenler,

  • Eğitmenler,

  • Konuşmacılar,

  • Yakında iş görüşmesine gidecek olanlar,

  • Sesini iyi kullanmak isteyenler,

  • Etkileme sanatını öğrenmek isteyenler,

  • Bu alana ilgi duyan herkes.

ABOUT INSTRUCTOR
img

John Doe

Android Developer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In a facilisis nulla. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vivamus quis neque consectetur...